Filia Lokomotywa przy ul. Ogólnej zaprasza do oglądania wystawy malarstwa Marii Rekowskiej pt. “Abstrakcyjna harmonia”. Na wystawie zostały zaprezentowane kolorowe zwierzęta w stylistyce pop-artu i inne prace.

Pop-art to kierunek w sztuce, który powstał w latach 50. XX wieku i charakteryzował się wyrazistą kolorystyką, nasyconymi barwami, kontrastowymi wzorami. Na wystawie oprócz obrazów namalowanych w tej stylistyce, będzie też można zobaczyć wiele innych prac autorki, m.in. pejzaże, do których inspiracje czerpie z otaczającego świata, a ich tworzenie daje jej wiele radości.

Maria Rekowska o sobie:
Od urodzenia mieszkam na malowniczych Żuławach. Już jako mała dziewczynka byłam zafascynowana wszelkimi artystycznymi zajęciami. W tamtym czasie nie miałam jednak możliwości realizować swoich pasji. Dopiero w wieku siedemdziesięciu lat, po przejściu na emeryturę, zapisałam się na Uniwersytet Trzeciego Wieku. Tam, na warsztatach malarskich zaczęłam poznawać tajniki malowania. Ze względu na fakt, iż całe życie spędziłam za miastem w otoczeniu przyrody, najbardziej lubię tworzyć pejzaże. Inspiruje mnie codzienność – kwiaty, które uprawiam w swoim ogrodzie, krople rosy osadzone na zieleniejących się źdźbłach trawy, pierwsze promienie wiosennego słońca. Doceniam urok zmieniających się pór roku i potrafię dostrzec piękno w codziennych sytuacjach i zjawiskach.

Wystawę można oglądać do końca marca w godzinach otwarcia biblioteki.

Więcej informacji i zapisy:
Filia nr 4 Lokomotywa
ul. Ogólna 59