Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak to się stało, że średniowieczne miasto, w XVI przestało istnieć? Powszechnie przyjmuje się, że przyczyniły się do tego przede wszystkim potężne siły natury. Ale czy był to jedyny czynnik który zdecydował o upadku nadbałtyckiego ośrodka? Spotkanie online o zaginionych miastach Pomorza już 21 kwietnia (czwartek) o godz.17:00 na naszym facebooku.

Historia miasta Łeby od lat budzi zainteresowanie zarówno społeczności lokalnej, jak i historyków. Co dziś zostało z dawnej Łeby? Co nowego wnoszą w tym kontekście najnowsze badania archeologiczne? Czy poza Łebą istnieją inne średniowieczne miasta, które dziś znajdują się pod ziemią? Jak promować tego typu dziedzictwo i popularyzować odkrycia archeologiczne?

O tym wszystkim opowie dr Joanna Dąbal na najbliższym spotkaniu z cyklu “Wirtualna Regioteka”. Serdecznie zapraszamy! Spotkanie zwyczajowo poprowadzi dr Radosław Kubus.

Joanna Dąbal – doktor nauk humanistycznych w zakresie archeologii, adiunkt w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Gdańskiego. Autorka szeregu publikacji z zakresu archeologii nowożytnej i przemysłowej. Kierownik prac wykopaliskowych głównie na terenie Gdańska oraz w najbliższym otoczeniu miasta. Realizatorka wielu grantów naukowych. Jej zainteresowania badawcze oscylują głównie wokół archeologii nowożytnego Gdańska, archeologii przemysłowej oraz archeologii społecznej.