Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Książkomat

W dniu 19.10. 2021 r. Biblioteka Elbląska oddała do dyspozycji elblążan książkomat, mieszczący się przy filii nr 7 Cyberiada na ul. Hetmańskiej 16-22. Zakup i montaż książkomatu został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Dziękujemy za oddane głosy na ten projekt!

Ksiażkomat to duże ułatwienie m.in. dla osób zapracowanych, które nie są w stanie odebrać książek w godzinach otwarcia biblioteki. Książkomat przy ul. Hetmańskiej posiada 41 skrytek i można zamawiać tam książki z biblioteki głównej (Biblioteki Naukowej i Literackiej, Biblioteki Młodego Czytelnika Bulaj) oraz filii nr 7 Cyberiada. Opcja ta została dodana w katalogu online biblioteki i wyświetla się już na etapie rezerwowania książek. Książki są gotowe do odbioru po ukazaniu się na koncie czytelnika informacji, że zostały tam już włożone. W książkomacie można również oddawać książki (tylko z wymienionych agend), o ile są wolne skrzynki.

Korzystanie z książkomatu jest bardzo łatwe, a instrukcja obsługi podobna do doskonale nam już wszystkim znanej obsługi paczkomatów. Do odebrania lub zwrotu książek potrzebna jest jedynie karta biblioteczna czytelnika. Po zeskanowaniu karty, na ekranie książkomatu wyświetla się informacja, co dalej robić. Więcej informacji w „Regulaminie korzystania z książkomatu Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida”. Zapraszamy do korzystania!

Całkowity koszt książkomatu: 157.440 zł, z Budżetu Obywatelskiego 150.000 zł