Dwie wrześniowe niedziele należeć będą do Olsztyńskiego Teatru Lalek, który zabierze dzieci (3+) w pełne zwrotów akcji i humoru przedstawienia opowiadające o przyjaźni i tolerancji, a zagrany będzie przepięknymi kolorowymi lalkami. Wstęp wolny.

10 września (niedziela), godz. 17:00 – spektakl „Ach, ta Mysia”

„Ach, ta Mysia” to klasyczna komedia omyłek, idealna dla dziecięcej widowni. Bohaterami są: Pani Domu, Myszka i Kot. Ten zestaw osobowości jest źródłem wielu zwrotów akcji. Gospodyni chcąc pozbyć się niechcianego lokatora – gryzonia, sprowadza odwiecznego wroga myszy – kota. Jednak cała sytuacja gmatwa się, bowiem sympatyczna mysz, zwana Mysią, uznaje kota za swego kolegę. Cała trójka plącze się i goni… aż do pełnego harmonii i przyjaźni finału.
Czas trwania: 55 minut
Autor: Jefim Czepowiecki; reżyser: Czesław Sieńko, choreografia: Piotr Suzin, muzyka: Mirosław Gordon; scenografia: Jacek Zagajewski
Aktorzy: Elżbieta Grad, Adam Hajduczenia, Jagna Polakowska

24 września (niedziela), godz. 17:00 – spektakl „Niebieski piesek”

„Niebieski piesek” to sztuka znakomitego węgierskiego dramaturga opowiadająca o pewnej psiej rodzinie, w której na świat przychodzi szczeniaczek o niebieskiej sierści. Oburzeni mieszkańcy podwórka grożą wszystkim wyrzuceniem. Mały odmieniec, nie chcąc narazić najbliższych na przykrości, decyduje się opuścić dom. Jego wędrówka w świat to jedno pasmo drwin, upokorzeń i szykan. Niczym Andersenowskie Brzydkie Kaczątko z powodu swej inności nigdzie nie znajduje zrozumienia. Do czasu, gdy spotyka takiego samego odmieńca jak on – marynarza o rudych włosach. Niebieski i rudzielec zaprzyjaźniają się i postanawiają stawić czoła bezmyślności i nietolerancji otoczenia.
Czas trwania: 50 minut
Autor: Gyula Urban wg utworu Aliny i Jana Le Witt; reżyser: Scena Inicjatyw Aktorskich; muzyka: Jerzy Derfel; przekład: Barbara Benke i Zofia Szczygielska; scenografia: Zbigniew Burkacki; teksty piosenek: Joanna Kulmowa
Aktorzy: Jarek Cupriak, Elżbieta Grad, Monika Gryc, Adam Hajduczenia, Agnieszka Harasimowicz, Alicja Wroniszewska

Spektakle odbędą się w sali “U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7.

Opisy przedstawień i fotografia: Olsztyński Teatr Lalek

Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj”
tel. (55) 625 60 23

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.