Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Książka – przepis na zdrowie

Celem projektu była animacja kulturalna seniorów, która miała zachęcić odbiorców do poprawy jakości życia oraz przyczynić się do aktywizacji społecznej.

Elementami składowymi projektu były spotkania autorskie z autorami książek: dietetyczką (Bożeną Żak-Cyran, Julitą Bator), lekarzem (Grażyną Kuczek), którzy podejmują w swoich książkach i działalności temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Centralnym punktem projektu był 3-dniowy „Festiwal ziół”, w programie którego odbyły się: spotkanie autorskie z Krzysztofem Kamińskim, autorem biografii ks. A. Klimuszki, wykłady (Anna Izdebska, o. Tomasz Tęgowski, Barbara Bukowska) warsztaty zielarskie i kulinarne (Joanna Włodarska, o. Tomasz Tęgowski), przedstawienie teatralne Teatru Czwarte Miasto „Kłopoty małżeńskie”, koncert pieśni moniuszkowskich w wykonaniu śpiewaków Opery Bałtyckiej.

Termin realizacji: 01.07 – 31.10.2020 r.

Koszt całkowity zadania: 19 342,56 zł

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z programu Partnerstwo dla Książki, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logo MKiDN