Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W czwartek, 20 października, o godz. 17:00 gościem biblioteki w cyklu spotkań #czytElnia będzie Małgorzata Oliwia Sobczak – autorka bestsellerowych serii kryminalnych „Kolory zła” i „Granica ryzyka”. Na spotkanie zapraszamy do filii bibliotecznej Lokomotywa przy ul. Ogólnej 59. Wstęp wolny.

Małgorzata Oliwia Sobczak – pisarka, z wykształcenia kulturoznawczyni i dziennikarka. Pochodzi z Trójmiasta, w którym spędziła niemal całe życie. Jest autorką baśni pt. „Mali, Boli i Królowa Mrozu”, powieści obyczajowej z akcją umiejscowioną na Żuławach pt. „Ona i dom, który tańczy”, a także dwóch cykli kryminalnych. Pierwszy z nich to trylogia „Kolory zła”: „Czerwień”, „Czerń” i „Biel”. Akcja powieści składających się na tę mroczną serię dzieje się w Trójmieście i na Kaszubach, a łączy je postać prokuratora Leopolda Bilskiego. Drugi cykl z dziennikarką śledczą Alicją Grabską to „Granice ryzyka”, w skład którego wchodzi „Szelest” i najnowsza część pt. „Szum”. Pisarka z Trójmiasta ma rzeszę fanów uwielbiających jej książki.

„Małgorzata Oliwia Sobczak to potężny talent, prawdopodobnie największy, jaki pojawił się w ostatnich latach w polskim kryminale.”/ Vincent V. Severski

Rozmowę poprowadzi Elżbieta Zielińska z „Lokomotywy”.

Fot. z archiwum autorki

Spotkanie odbywa się w cyklu spotkań autorskich #czytElnia, który jest realizowany przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.