Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zapraszamy wszystkich miłośników Elbląga na niezwykły spacer śladami Mikołaja Kopernika po naszym mieście. Spacer odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 października o godz 11.00. Wycieczkę poprowadzi Leszek Marcinkowski z elbląskiego oddziału PTTK.

Spacer jest jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie „Kosmos w zabytkowych drukach Biblioteki Elbląskiej”, prezentującej unikatowe druki o tematyce astronomicznej.

Podczas spaceru odwiedzimy miejsca zlokalizowane na elbląskim Starym Mieście związane z życiem i działalnością Mikołaja Kopernika, który jak wiemy, wielokrotnie miał okazję przebywać w Elblągu. Przewodnik opowie min. o związkach Kopernika z elbląskim kościołem św. Mikołaja, który był miejscem ważnych wydarzeń w życiu astronoma oraz o renesansowym Elblągu, będącym wówczas znaczącym ośrodkiem kulturalnym i naukowym.

Przewidywany czas trwania spaceru – 2 godziny. Długość trasy – ok. 2 km. Spacer rozpoczyna się o godzinie 11.00, przed wejściem głównym Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7.

 

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Kosmos w zabytkowych drukach Biblioteki Elbląskiej”