Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Filia Lokomotywa zaprasza 21 września (czwartek), o godz. 18:00 na wernisaż wystawy „Nie oczy widzą..” autorstwa Katarzyny Mikołajczak-Niemczuk. Na wystawę składają się prace malarskie i fotografie.

Katarzyna Mikołajczak-Niemczuk urodziła się w Elblągu. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na kierunku Pedagogiki oraz Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Studiowała psychologię pozytywną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie oraz arteterapię na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Swoją drogę artystyczną rozpoczęła w 2004 r. od udziału w spektaklu „Tu i teraz” amatorskiej grupy EDA. W 2005 r. ramach Elbląskiej Sceny Literackiej zaprezentowała po raz pierwszy cykl swoich wierszy pt. „Otwieram drzwi”. Będąc członkiem grupy teatralnej działającej przy Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” w Elblągu w 2007 r. zagrała jedną z głównych ról w spektaklu „Moja mała”.
Współpracowała z Centrum Sztuki „Galeria El” w Elblągu, biorąc udziału w projekcie „Przebudzenie”- Kompostex”. Prowadziła zajęcia arteterapeutyczne dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz dla dzieci i rodzin osadzonych w Zakładzie Karnym w Elblągu.
W marcu 2014 r. stała się członkiem Elbląskiego Stowarzyszenia Alternatywni.
Prowadziła warsztaty rozwojowe dla kobiet „Babskie spotkania przy kawie”, a w październiku 2014 r., najpierw w formie warsztatów plastycznych w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” w Elblągu, a kilka miesięcy później w formie warsztatów Vadic Art rozpoczęła swoją drogę z malowaniem.
1 kwietnia 2017 r. w Galerii Szkoły Policealnej im J. Romanowskiej w Elblągu odbył się kolejny wernisaż prac autorki. Obecnie nadal tworzy: pisze i maluje, fotografuje.

Wystawę będzie można oglądać do 7 października w godzinach otwarcia filii.

Więcej informacji:
Filia nr 4 Lokomotywa
ul. Ogólna 59
tel. (55) 625 60 90