Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Przez cały sierpień w Kostce (filii nr 5) oglądać można wystawę fotograficzną autorstwa Pawła Długokęckiego. Zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki.

Autor o swojej pasji fotograficznej:
Przygodę z fotografią rozpocząłem w 2017 i miała ona głównie charakter fotografii mobilnej. Tworzone w ten sposób zdjęcia można było zaobserwować na założonym wówczas profilu na Instagramie. Były to przede wszystkim zdjęcia architektury w wydaniu minimalistycznym. W 2019 zakupiłem pierwszą amatorską lustrzankę, która już po roku została zamieniona na profesjonalnego bezlustrzankowca.
Od 2021 jako posiadacz drona większość czasu poświęcam fotografii prezentującej perspektywę z lotu ptaka, czego dowodzi niniejsza wystawa.
Moje fotografie obejmują głównie tematykę miejskiego (gdzie zdecydowaną przewagę mają zdjęcia Warszawy i Trójmiasta) i przyrodniczego krajobrazu (przede wszystkim wybrzeża Morza Bałtyckiego oraz Mazur). Od czasu do czasu uczestniczę również w komercyjnych sesjach motoryzacyjnych.
Wielokrotnie byłem doceniany przez administratorów oficjalnych profili instagramowych miast takich jak Gdańsk, Warszawa, Sopot czy Elbląg, którzy udostępniali na nich moje zdjęcia.
Wyróżnienia – w ramach konkursu instagramowego Festiwalu Fotografii „W Ramach Sopotu” wykonane przeze mnie zdjęcia dwukrotnie (w 2021 i 2022 roku) znalazły się w gronie wybranych fotografii wyeksponowanych podczas wernisażu.
Więcej moich zdjęć dostępnych jest na wspomnianym wcześniej profilu instagramowym Keckiphotography

Wystawę można oglądać do końca sierpnia 2023 r. w wakacyjnych godzinach otwarcia biblioteki.