Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zapraszamy na warsztaty Kiri-e, niemal zapomnianej sztuki tworzenia papierowych obrazów za pomocą ostrego nożyka. Każdy z uczestników wykona od podstaw własną pracę tradycyjną techniką japońskiej wycinanki. Lekcje poprowadzi pani Rina Papadopulu – światowej sławy artystka kiri-e, członkini Senga Association (jedyna spoza Japonii). W Polsce działa jako Kirin Kirie, ucząc sztuki japońskiej wycinanki i popularyzując japońskie tradycje.

Warsztat jest adresowany do młodzieży i dorosłych.
Przewidziano 3 grupy warsztatowe po 10 uczestników:

14 lipca., godz. 15:00 I grupa
15 lipca, godz. 10:00 II grupa
15 lipca, godz. 14:00 III grupa

Opłata wpisowa: 10 zł

Warsztat trwa około 2,5 h.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca na warsztatach – drogą mailową na adres n.szudzikowska@bibliotekaelblaska.pl lub osobiście w Bibliotece Młodego Czytelnika BULAJ (ul. Zamkowa 1). Warunkiem rezerwacji jest uiszczenie opłaty wpisowej bezpośrednio gotówką podczas zapisów w Bibliotece lub w przypadku rezerwacji e-mailowej na konto podane w wiadomości zwrotnej.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu wykładowo-warsztatowego „Papierowe sztuki Biblioteki Elbląskiej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

 

Fot. Dorota Chojnowska