Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W ramach cyklu Papierowe Sztuki Biblioteki Elbląskiej w dniach 23-24 sierpnia przygotowaliśmy dwa oddzielne warsztaty introligatorskie, na których uczestnicy będą mogli stworzyć opakowanie ochronne na stare fotografie lub teczkę na dokumenty. Uczestnikom zostanie też przekazana podstawowa wiedza z zakresu ochrony rodzinnych pamiątek fotograficznych i bezpiecznego przechowywania archiwaliów.

23.08 Teczka na twoje archiwalia

Na warsztatach uczestnikom zostanie przekazana podstawowa wiedza na temat bezpiecznego przechowywania archiwaliów, a każdy z uczestników będzie mógł własnoręcznie przygotować opakowanie ochronne na swoje dokumenty.

24.08 Pudełko na fotografie

Każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie wykonać pudełeczko, które będzie spełniało normy opakowania ochronnego dla zabytkowych fotografii. W trakcie warsztatu poruszymy kwestie bezpiecznego przechowywania i prezentowania rodzinnych pamiątek fotograficznych.

Warsztaty poprowadzi introligatorka biblioteki – Natalia Szudzikowska, a kwestie właściwego postępowania z zabytkowymi fotografiami omówi dr Dorota Jutrzenka-Supryn, konserwatorka z wieloletnim doświadczeniem, odpowiedzialna za powstanie pracowni konserwatorskiej Biblioteki Elbląskiej i koordynatorka działań z zakresu ochrony jej zabytkowych zbiorów.

Spotkanie warsztatowe wraz z częścią edukacyjną potrwa ok. 5 h. Są one przeznaczone dla młodzieży i dorosłych.

Opłata wpisowa 30 zł

Rezerwacja miejsc:
Miejsce można zarezerwować e-mailowo: n.szudzikowska@bibliotekaelblaska.pl
lub osobiście w Bibliotece Młodego Czytelnika BULAJ (ul. Zamkowa 1).
Warunkiem rezerwacji jest uiszczenie opłaty wpisowej bezpośrednio gotówką podczas zapisów w Bibliotece lub w przypadku rezerwacji e-mailowej na konto podane w wiadomości zwrotnej.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu wykładowo-warsztatowego „Papierowe sztuki Biblioteki Elbląskiej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego