Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W lipcu i sierpniu filia biblioteczna Cyberiada przy ul. Hetmańskiej zaprasza dzieci w wieku 7+ na niezwykłe kreatywne zajęcia, w trakcie których będzie dużo dobrej zabawy inspirowanej fantastycznymi książkowymi opowieściami. Obowiązują zgłoszenia.

Lipiec: Przyrodnicza Cyberiada

4 lipca, godz. 12:00 – Ogrodowe olbrzymy
Warsztaty będą inspirowane książkami: „Ostatnie drzewo w mieście” Petera Carnavasa, „Drzewa” Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego, „Niesamowite przekroje: Przyroda” Richarda Orro. Podczas zajęć dzieci poznają różne gatunki drzew, największe i najmniejsze drzewa świata. Odbędą się gry i zabawy związane z drzewami, a na koniec powstanie wspólna praca.

11 lipca, godz. 12:00 – Morskie potwory
Warsztaty będą inspirowane książką „Potwory z głębin” Suzan Barraclough. Podczas zajęć dzieci poznają podwodny świat, stworzą potwory z głębin, czerpiąc inspiracje z książek i innych materiałów.

18 lipca, godz. 12:00 – Plotki o zwierzętach
Warsztaty będą inspirowane książką „Przyrodyjki. O zwierzętach historyjki dla dużych i małych” Marcina Kostrzyńskiego, który potrafi barwnie opowiadać o zwierzętach. Podczas zajęć będzie można się dowiedzieć m.in.: czy sójka na pewno odlatuje za morze, czy czerwona płachta naprawdę działa na byka, czy kret rzeczywiście jest ślepy, czy przysmakiem bocianów są żaby? Na koniec dzieci stworzą papierowe zwierzęta.

25 lipca, godz. 12:00 – Wyprawa w góry
Warsztaty będą inspirowane książkami „Podhale – przewodnik dla małych i dużych”, „Tatry – przewodnik dla małych i dużych” Barbary Gawryluk i Pawła Skawińskiego oraz „Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców” Adriana Markowskiego. Podczas zajęć dzieci zajmą się przygotowaniem górskiej wycieczki, poznają szlaki, na które warto się wybrać, skompletują ekwipunek na wyprawę i poznają walory polskich gór.

Sierpień: Cyberlato w Cyberiadzie

1 sierpnia, godz. 12:00 – Planeta LEGO
Podczas zajęć dzieci stworzą planetę, o jakiej marzą, a wszytko z wykorzystaniem klocków Lego.

8 sierpnia, godz. 12:00 – Statki kosmiczne
Warsztaty będą inspirowane książką „Wspaniałe maszyny: motocykle, ciężarówki, samochody wyścigowe, odrzutowce, statki kosmiczne” Davida Jefferisa. Podczas zajęć dzieci oddalą się od znanego krajobrazu i wyruszą w kosmiczną podróż statkami, które sami stworzą. Potrzebne będą: inspirujące wspomnienia, kosmiczne wyobrażenia i chęć do wspólnej zabawy.

22 sierpnia, godz. 12:00 – Cybersztuka
Czy łatwo zostać artystą? Skąd czerpać inspiracje? Jak długo powstają dzieła sztuki? Odpowiedzi na te i inne pytania dzieci będą poszukiwać w książkach: „Van Dog” Mikołaja Pasińskiego, „W pogoni za sztuką” Thé Tjong-Khinga, „Historia obrazów dla dzieci” Davida Hockney’a i Martina Gayforda, „Supermoce sztuki. Fantastyczna historia sztuki dla dzieci” Pedra Calleji. Podczas zajęć dzieci staną się artystami i zajmą się tworzeniem cybersztuki.

29 sierpnia, godz. 12:00 – Robótki Robotów
Warsztaty będą inspirowane książką „Zamiatacz powietrza i inne zawody przyszłości” Sofii Rossi i Carla Canepy. Podczas zajęć dzieci stworzą prototypy robotów z przyszłości. Wykorzystają do tego materiały z recyklingu.

Więcej informacji i zapisy:
Cyberiada, ul. Hetmańska 16
tel. (55) 611 00 66