Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W sobotę 27 sierpnia, o godz. 17:00 zapraszamy dzieci z rodzicami na biblioteczny dziedziniec, gdzie będzie można obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Vaśka z Torunia. Będzie to „Tajemnica cyrkowego klauna”: pogodny, pełny humoru spektakl o perypetiach wędrownej grupy cyrkowej. Wstęp wolny.

O przedstawieniu z opisu Teatru Vaśka:
Postacie występujące na scenie są barwne, tak jak barwna jest scenograficzna oprawa przedstawienia. Piosenki są rytmiczne, proste, a muzyczne brzmienia zmieniają się bardzo melodyjnie.

Przedstawienie zaczyna się jak w prawdziwym cyrku – fanfary, uroczyste powitanie, występ egzotycznej tancerki. Lecz po pewnym czasie okazuje się, że nie wszystkie popisy mogą być pokazane publiczności. Dlaczego? To właśnie stanowi tytułową tajemnicę klauna Lolo, gorącego miłośnika zwierząt.

Otóż Lolo dla całej cyrkowej menażerii koni, tygrysów, niedźwiedzia – znalazł miejsca znacznie wygodniejsze, niż ciasne wozy i klatki. W ten sposób jednak spowodował wielkie zamieszanie, ponieważ z programu przedstawienia wypadły najciekawsze pozycje.

Zaskoczony Dyrektor Cyrku Obieżyświat potrafi sobie jednak poradzić z każdym problemem. W jaki sposób upora się z tą sytuacją? Do zabawy na arenie włącza młodych widzów. Cała druga część przedstawienia upływa pod znakiem świetnej wspólnej zabawy aktorów i publiczności.
W „Tajemnicy cyrkowego klauna” każdy znajdzie coś dla siebie, nawet widz całkiem dojrzały, a dzieci na pewno ucieszą się mogąc wystąpić na arenie jak prawdziwe gwiazdy.

Więcej informacji:
Biblioteka Młodego Czytelnika „BULAJ”
ul. Zamkowa 1
tel. 55 625 60 23

Zadanie realizowane w ramach zadania publicznego “Teatr w ogrodzie” przez Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we współpracy z Biblioteką Elbląską.

Zrealizowano przy współudziale finansowych Samorządu Miasta Elbląg.