Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

We wtorek, 1 czerwca, o godz. 10:00 w sali „U św. Ducha” odbędzie się spotkanie z autorem książek dla dzieci Wojciechem Widłakiem. W spotkaniu wezmą udział uczniowie z SP nr 21 z klas 1-3.

Transmisja spotkania odbędzie się na FB Biblioteki Elbląskiej. Z Wojciechem Widłakiem będziemy się łączyć on-line.

Wojciech Widłak – miał być dyplomatą, ale jego losy potoczyły się zupełnie inaczej. Zanim jednak stał się pisarzem, wykonywał różne zawody, a gdy już zabrał się za pisanie – napisał ponad trzydzieści książek (wow!). Jest autorem popularnych i uwielbianych przez dzieciaki serii o Panu Kuleczce, Figlu i Psikusie (z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej) oraz o Wesołym Ryjku (z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej). Kilka książek autora wyszło w serii „Czytam sobie” (m.in. „Marta i ufoludek”, „Marta i zagadkowy pojazd”, „Sekret ponurego zamku”, „O smoku spod Wawelu” i innych). „Pan Kuleczka„ znalazł się na trzecim miejscu Plebiscytu Złota Dwudziestka, zorganizowanego z okazji 20-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Więcej informacji:
Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ
ul. Zamkowa 1
e-mail: bulaj@bibliotekaelblaska.pl
tel. (55) 625 60 23

Fot. Maciej Wróbel

Spotkanie odbywa się w ramach projektu “Naturalnie z książką”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Logo MKiDN