Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Napisała książki o niezwykłych i silnych kobietach, przecierających szlaki tam, gdzie wcześniej kobiety nie miały łatwo – himalaistkach Halinie Kruger-Syrokomskiej i Wandzie Rutkiewicz oraz badaczce Puszczy Białowieskiej Simonie Kossak. O Puszczy Białowieskiej opowiada też jej książka „Białowieża szeptem”. Spotkanie z pisarką Anną Kamińską odbędzie się w poniedziałek, 20 września, o godz. 18:00 w sali „U św. Ducha”.

Rozmowę z autorką poprowadzi Aleksandra Buła.

Książki Anny Kamińskiej napisane są w lekkim, gawędziarskim stylu. Zawierają wiele niesamowitych, często mrożących krew w żyłach historii. Przyjdźcie posłuchać tych opowieści na żywo!

Anna Kamińska – dziennikarka, pisarka, autorka książek: „Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych” (2010) oraz bestsellerowych biografii: „Halina. Dziś już nie ma takich kobiet. Opowieść o himalaistce Halinie Kruger-Syrokomskiej” (2019), „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz” (2017) i ,,Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” (2015). Za tę ostatnią nominowana do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego. Laureatka tej nagrody za wydaną w 2017 roku książkę „Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej”. Nominowana do Bestsellerów Empiku za „Wandę” – jedną z dwóch najchętniej czytanych biografii 2017 roku! Laureatka Grand Prix XXIV Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady za „Halinę” — Książkę Górską Roku 2019 oraz — również za „Halinę” — laureatka Nagrody Literackiej Zakopanego 2020. W październiku tego roku ukaże się jej nowa książka „Kotański. Bóg. Ojciec. Konfrontacja”.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu #czytElnia i jest realizowane przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Więcej informacji pod nr tel.: (55) 625 60 13