Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W środę, 27 października, o godz. 10:00 zapraszamy przed ekrany komputerów lub do sali kinowej biblioteki na spotkanie autorskie on-line z Anną Janko.

Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej: będzie transmitowane na bibliotecznym profilu FB, a w spotkaniu autorskim w budynku biblioteki wezmą udział licealiści.

Zachęcamy do zadawania pytań.

Anna Janko – poetka, pisarka, felietonistka. Autorka kilku tomików wierszy, bestsellerowych powieści „Dziewczyna z zapałkami” i „Pasja według św. Hanki” oraz książki „Mała Zagłada”. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Młodych im. Włodzimierza Pietrzaka oraz Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta. Dwukrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike (2001, 2013), nominowana również do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus oraz do Nagrody Mediów Cogito. We wrześniu 2021 ukazała się najnowsza powieść Anny Janko „Finalistka”.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Książki dobrych myśli – KsiążkoTerapia”.

Fot. Wydawnictwo Literackie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logo MKiDN

Więcej informacji: Biblioteka Naukowa i Literacka: tel. (55) 625 60 17