Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W czwartek, 4 listopada, o godz. 17:00 zapraszamy do sali kinowej na spotkanie autorskie z Filipem Zawadą, finalistą Nagrody Literackiej Nike za książkę „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek”. Ostatnia powieść autora to „Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna”. Wstęp wolny.

Filip Zawada – poeta, prozaik, muzyk, fotograf, performer, reżyser i aktor filmów offowych. Autor tomów poetyckich: „System jedynkowy” (1997), „Bóg Aldehyd” (1999), „Snajper” (2004), „Świetne sowy” (2013), „Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się” (2014), „Nie wiem, jak nazywają się te kwiaty” (2017) oraz książek prozatorskich: „Psy pociągowe” (2011), „Pod słońce było” (2014), „Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek” (2019), „Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna” (2021). Książki Filipa były kilkukrotnie nominowane nagród literackich: Nagrody Poetyckiej “Silesius”, Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Literackiej Nike (finał). Komponuje muzykę do spektakli i filmów, był basistą w zespole Pustki, tworzył duet muzyczny Indigo Tree, obecnie gra w jednoosobowym zespole ITOITO. Oprócz wymienionych aktywności, trenuje łucznictwo.

Rozmowę poprowadzi Halina Samson.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Książki dobrych myśli – KsiążkoTerapia”

Więcej informacji :
Biblioteka Naukowa i Literacka
tel. (55) 625 60 17

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Logo MKiDN

 

Fot. autora: Łukasz Giza (materiały prasowe Wydawnictwa Znak), nadesłane przez Agencję Autorską “Opowieści”.

Spotkania odbywają się w reżimie sanitarnym związanym z pandemią COVID-19, chorobą zakaźną wywoływaną przez wirusa SARS-CoV-2.