Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zapraszamy do spędzenia soboty, 4 listopada z Biblioteką Elbląską, plan jest taki:

godz. 11:00, filia biblioteczna Lokomotywa, ul. Ogólna 59, tel. 55 625 60 90 – Warsztaty dla dzieci w cyklu “Kreatywna biblioteka”: jesienne witraże
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7+, młodsze dzieci zapraszamy z opiekunem.

godz. 11:00, Bulaj, ul. Zamkowa 1, tel. 55 625 60 23 – “Poczuj ten komiks!”: warsztaty komiksowe dla młodzieży 14+

godz. 11:00, filia biblioteczna Kostka, ul. Wybickiego 20 – Rodzinne planszówki z klubem Planszówkowy Zawrót Głowy
Na rozgrywki zapraszamy osoby w każdym wieku, rodziny, grupy znajomych itp., zarówno zaczynających swoją przygodę z grami planszowymi, jak i doświadczonych graczy. Do dyspozycji jest około 150 tytułów gier. Zasady tłumaczy “kostkowa” ekipa.

4 listopada, godz. 11:00, Biblioteka Elbląska, ul. św. Ducha 3-7 – Czego nas uczą drzewa? Warsztaty wokół literatury w ramach cyklu “Myślinatura”
Warsztaty prowadzi Aleksandra Buła w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg.
Drzewa nie tylko komunikują się ze sobą, ale potrafią adaptować się do otoczenia, lokalizować zagrożenie czy troszczyć się o “sąsiadów”. W mitologiach, baśniach i podaniach różnych kultur przypisuje się im wiele znaczeń. Nie bez powodu również w genealogii to właśnie drzewo symbolizuje rozgałęziające się rodzinne powiązania. To właśnie drzewa i książki o drzewach oraz z wątkami arboralnymi będą tematem najbliższego spotkania.
Literatura:
Peter Wohlleben, „Sekretne życie drzew”
Iza Klementowska, „Cztery strony drzewa”
Elif Safak, „Wyspa zaginionych drzew”
Przeczytanie wymienionych książek nie jest obowiązkowe. Oprócz dyskusji będą też ćwiczenia w formie warsztatowej, m.in. stworzymy kolaże z grafik pochodzących z bibliotek cyfrowych oraz elementów natury. Wszystko oczywiście w przyjaznej i miłej atmosferze wzajemnego poszanowania. Bardzo proszę o zgłoszenie udziału na adres mailowy czytanieswiata@gmail.com