Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W czwartek, 24 lutego, o godz. 18:00 filia Kostka zaprasza młodzież do udziału w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmowy będzie powieść, która zachwyca czytelników na całym świecie pt. “Sen o okapi” autorstwa niemieckiej pisarki Mariany Leky. Spotkanie odbędzie się na komunikatorze Messenger.

O książce z opisu wydawcy:

Za każdym razem gdy Selmie śni się okapi, na mieszkańców jej wioski pada blady strach. Sen ten oznacza bowiem, że w ciągu 24 godzin ktoś z nich umrze. Kto i w jakich okolicznościach pozostaje niewyjaśnione. Każdy próbuje przygotować się na to, co ma nadejść. Dziesięcioletnia Luiza opowiada o śnie Selmy swojemu przyjacielowi. Optyk zbiera się, by w końcu wyznać Selmie miłość. Matka Luizy rozważa, czy odejść od męża, a on sam marzy o wielkim świecie. To, co się wydarzy, na zawsze zmieni ich wszystkich…

“Arcyzabawna i czuła opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni, miłości i śmierci.” /Joanna Bator

“Pełna humoru i empatii książka o sile przyjaźni, o lęku i stracie, i o pułapkach codzienności. W historii o mieszkańcach małej wioski Mariana Leky w intrygujący sposób miesza świat realny z tym, co magiczne, wyobrażone, ze snu…” /Michał Nogaś, “Gazeta Wyborcza”, “Książki. Magazyn do czytania”

“Po kilkudziesięciu stronach pomyślałam: oho, do zakochania jeden krok. Gdy kończyłam czytać, byłam już po uszy zakochana w bohaterach i klimacie tej książki. Ta opowieść otula ciepłem.” /Agnieszka Kalus, prowadzi blog “Czytam, bo lubię”

“Bullerbyn dla dorosłych.” /Claudia Voigt, “Literatur Spiegel”

Więcej informacji:
Filia nr 5 KOSTKA (opiekun grupy: Małgorzata Gwóźdź)
ul. Józefa Wybickiego 20
tel. (55) 625 60 95/96

Logotypy