Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Od sierpnia do listopada w Bibliotece Elbląskiej odbędą się inspirujące warsztaty i spotkania w oparciu o treści dawnych i współczesnych książek. Wypatrujcie wydarzeń w ramach projektu “Rusz książką!” na naszej stronie i na bibliotecznym Facebooku.

Odbędą się m.in.:
“Biblioteka – dobrze się składa!”: warsztaty tworzenia kolaży w oparciu o grafiki z bibliotecznych zasobów cyfrowych. Prowadzenie: Janusz Kozak. Dla kogo?: młodzież szkół średnich, dorośli.

Zasoby cyfrowe Biblioteki Elbląskiej to także niewyczerpane źródło treści graficznych, ilustracji tworzonych różnymi technikami na przestrzeni wieków. Podczas warsztatów będzie można nabyć praktycznych umiejętności tworzenia kolaży, a do ich wykonania wykorzystane zostaną grafiki z zasobów Elbląskiej Biblioteki Cyfrowej.

“Biblioteka – dobrze brzmi!”: warsztaty tworzenia podcastów w oparciu o zasoby bibliotek cyfrowych. Prowadzenie: Maciej Olewniczak. Dla kogo?: młodzież szkół średnich, dorośli.

Zasoby cyfrowe Biblioteki Elbląskiej, tworzone w oparciu o posiadane zbiory zabytkowe, zawierają pozycje z przeróżnych dziedzin wiedzy. Podczas warsztatów będzie można nabyć praktycznych umiejętności tworzenia publikacji dźwiękowych, a w trakcie praktycznych ćwiczeń powstaną materiały w oparciu o cyfrowe treści elbląskiej książnicy.

“Ruszaj z książką!”: cykl spotkań autorskich (wśród autorów: Radek Rak, Wojciech Chmielarz, Wojciech Orliński, Ilona Wiśniewska, Paulina Siegień).

Spotkania autorskie to dla czytelników bibliotek i miłośników książek możliwość spotkania się z ulubionym autorem, a także zapoznania się z tematyką poruszaną w ich książkach. W tym roku wkroczymy w niezwykły świat książek Radka Raka, kryminalny świat powieści Wojtka Chmielarza, czasy Mikołaja Kopernika – za sprawą ostatniej książki Wojtka Orlińskiego, a także przeniesiemy się w dalekie północne krainy opisywane w reportażach Ilony Wiśniewskiej i do dawnego Królewca, o którym pisze w swoim reportażu Paulina Siegień.

Pomiędzy tymi wydarzeniami będą też niespodzianki, ale o tym wkrótce.

O terminach warsztatów i spotkań będziemy informować na bieżąco.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Więcej informacji: Dział Komunikacji Społecznej (tel. 55 625 60 13)