Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj zaprasza w czwartek, 19 sierpnia, o godz. 12:00 na warsztaty poświęcone Japonii. To zajęcia dla tych, którzy kochają Japonię lub interesują się innymi kulturami, a także tych, którzy chcą się nauczyć niełatwej sztuki origami.

W warsztatach można wziąć udział przychodząc do biblioteki – odbędzie się tu transmisja na dużym ekranie (będą też stanowiska do części origami) lub z domu (wtedy wyślemy link do spotkania na e-maila). Obowiązują zgłoszenia.

 

Warsztaty będą składały się z dwóch bloków:
– godz. 12.00 – Podróż po Japonii, czyli opowieść o kulturze i geografii Japonii
– godz. 13.00 – Origami, czyli sztuka składania papieru

Zajęcia poprowadzą pracownicy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (Olga Podsiadło, Izabela Stąpor i Wojciech Wichnera).

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha łączy podstawowe funkcje muzealne z szeroką aktywnością żywego centrum kultury, propagującego wiedzę na temat Japonii i Dalekiego Wschodu, organizuje także występy, pokazy i warsztaty przeznaczone dla widzów w różnym wieku, które pozwalają w bardziej obrazowy i przystępny sposób zapoznać naszych gości z wieloma aspektami japońskiej kultury. / ze strony muzeum https://manggha.pl/

Zapisy:
Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ
ul. Zamkowa 1
e-mail: bulaj@bibliotekaelblaska.pl
tel. (55) 625 60 23

Zadanie realizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Elblągu.