Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj zaprasza w sobotę, 14 października, o godz. 11:00 na drugie rysunkowe spotkanie z cyklu „Poczuj ten komiks!” związane z tematem wchodzenia w dorosłość, odkrywania siebie i swojego miejsca w świecie. Zajęcia poprowadzi Tala Nowińska. Obowiązują zapisy.

Przez pryzmat komiksowych narracji będziemy wspólnie podglądać, jak radzili sobie z tym procesem bohaterowie i bohaterki najważniejszych dzieł sztuki komiksowej. W odprężającej atmosferze poznamy fragmenty wybranych albumów, a następnie podyskutujemy o przedstawianych w nich problemach, blaskach, cieniach, przebłyskach i szaleństwach będących udziałem postaci mierzących się z czasem przemian. W drugiej części spotkania twórczo wykorzystamy wnioski z dyskusji i w formule komiksowego okrągłego stołu stworzymy własne komiksy poświęcone emocjom, dojrzewaniu i zmianom./ zapowiada i zaprasza Tala Nowińska

Doświadczenie rysunkowe nie jest konieczne!
Czas trwania: 4 h
Zapraszamy osoby zainteresowane w wieku 14+

Zapisy pod adresem komiksowewarsztaty@gmail.com

O prowadzącej:
Tala Nowińska – autorka krótkich form komiksowych i ilustracji, badaczka komiksu, kolekcjonerka zinów i recenzentka. Edukatorka komiksowa. Laureatka Nagrody im. dra T. Marciniaka za najlepszy tekst naukowy o komiksie, uczestniczka wystawy “Illustrating Anthropology” (Royal Anthropological Institute) i licznych konferencji poświęconych komiksowi.

Trzecie spotkanie odbędzie się w sobotę, 4 listopada.

Więcej informacji:
Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj”
ul. Zamkowa 1
tel. (55) 625 60 23

Dofinansowano w ramach projektu „Książkowe drogowskazy” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.