Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W środę, 16 sierpnia zapraszamy na warsztaty plakatu typograficznego z Iwoną Bolińską-Walendzik, które inspirowane będą twórczością noblistki i patronki roku 2023 Wisławy Szymborskiej. Obowiązują zapisy.

Uczestnicy zostaną zapoznani z warsztatem drukarskim i pod okiem prowadzącej Iwony Bolińskiej-Walendzik wydrukują zaprojektowane na zajęciach plakaty. Praca będzie odbywać się w grupach 2-3-osobowych.
Na uczestników będą czekały teksty poetki i eseistki Wisławy Szymborskiej, ale zachęcamy też do własnych poszukiwań inspiracji i przyniesienia swoich ulubionych wierszy autorki.

Czas trwania warsztatu: 2,5 h.

Warsztat adresowany jest do młodzieży (13+) i osób dorosłych.

Do wyboru dwie grupy:
1. godz. 10:00–12:30
2. godz. 13:30–16:00

O prowadzącej:
Iwona Bolińska-Walendzik – urodziła się w Morągu. Doktor sztuk plastycznych. Zajmuje się batikiem, projektowaniem graficznym, typografią. Koordynatorka projektów kulturalnych, warsztatów oraz kuratorka wystaw. Artystka bierze czynny udział w życiu artystycznym Olsztyna i regionu. Prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia „Areszt Sztuki”, redaktorka pisma kulturalno-literackiego „VariArt”. Autorka książki „Five o`clock in Olsztyn” (2019) oraz „W. Historie pisane wodą” (2020). Kuratorka Pracowni Starych Technik Drukarskich WBP w Olsztynie, autorka plakatów typograficznych.

Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia według kolejności zapisów. Rejestracja zostanie potwierdzona w mailu zwrotnym.

Rezerwacja miejsc na warsztatach i dodatkowe informacje: n.szudzikowska@bibliotekaelblaska.pl (z dopiskiem w temacie „Szymborska”).

Wydarzenie jest realizowane w ramach cyklu edukacyjno-warsztatowego “(Nie taka) Czarna sztuka w Bibliotece Elbląskiej”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.