Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Zapraszamy w czwartek, 14 lipca, o godz. 18:00 na spotkanie z panią Riną Papadopulu, która opowie o niemal zapomnianej sztuce japońskiej wycinanki – Kiri-e. Prelegentka poruszy temat przenikania się sztuk i japońskich tradycji. Dowiemy się jak kiri-e wykorzystuje się w dzisiejszych czasach (np. przy produkcjach anime). Porozmawiamy też o podobieństwach i różnicach japońskiej sztuki do wycinanki popularnej na terenach Polski i dawnych Prus. Wstęp wolny i bezpłatny.
 
Rina Papadopulu – światowej sławy mistrzyni japońskiej wycinanki. Członkini SENGA Association, jedyna spoza granic Japonii. W Polsce działa jako Kirin Kirie, prowadząc warsztaty kiri-e i popularyzując japońskie tradycje.
 
Każdy będzie miał możliwość sprawdzenia się w sztuce Kiri-e na warsztatach prowadzonych przez prelegentkę. Informacje o warsztatach znajdują się TU. Koszt warsztatów: 10 zł.
 
Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu wykładowo-warsztatowego „Papierowe sztuki Biblioteki Elbląskiej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.