Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Filia biblioteczna przy ul. Brzeskiej zaprasza do oglądania wystawy pt. “Kolory mej duszy : mowa kwiatów” autorstwa Barbary Wojtanowskiej. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 20 maja, o godz. 17:00.

Barbara Wojtanowska – z zawodu nauczycielka plastyki. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel. Jej ulubioną techniką jest olej, ale chętnie maluje akrylem anioły na starych deskach. Ma w swoim dorobku setki obrazów i aniołów, które znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i za granicą [m.in. Francja, Anglia, Stany Zjednoczone, Niemcy, Kanada]. Wielokrotna uczestniczka warsztatów i plenerów malarskich. Brała udział w licznych projektach artystycznych Stowarzyszenia “Jazowa”, m.in. “Inspiracje muzyką Chopina”, ” Kraina na wodzie”, “Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach”, uczestniczka grupy twórczej przy bibliotece w Bolszewie. Należy do “Salonu Kobiet Twórczych” przy ZNP w Elblągu, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów “Mare Nostrum” w Gdyni, Koła Pasji Twórczych w Bolszewie. Współpracuje z różnymi organizacjami promującymi region kaszubski, Warmii i Mazur, kociewski i pomorski. Prace prezentowała m. in. w Sopocie, Gdyni, Gdańsku, Elblągu, Malborku, Sztumie, Kosakowie, Bolszewie, Nowym Dworze, Ostródzie, Tucholi, Wejherowie, Rewie, Górze. Na Otwartym Salonie Plastycznym w Elblągu w 2008 r. zdobyła Grand Prix publiczności.
O swojej pasji mówi: “Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie”.

Wystawa będzie prezentowana od 11 do 31 maja, można ją oglądać w godz. otwarcia biblioteki.

Więcej informacji:
Filia nr 1
ul. Brzeska 5
tel. 55 625 60 65