Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Podczas “Bulajowej soboty”, 8 października (godz. 12:00) odbędzie się spotkanie o Wojtku, który tikał, a jest bohaterem książki Katarzyny Wróbel. Będą też wyjątkowi goście. Serdecznie zapraszamy!

Prześledzimy historię Wojtka. Porozmawiamy o tym, czym są i skąd biorą się tiki, jak objawia się choroba oraz jak wesprzeć osoby borykające się z Zespołem Tourette’a i chorobą tikową.
Książka „O Wojtku, który tikał” Katarzyny Wróbel, ilustrowana przez Wojciecha Górskiego, została wydana przez Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a zajmujące się od lat popularyzowaniem wiedzy na temat choroby.
Ta pierwsza publikacja dla dzieci o Zespole Tourette’a niedługo będzie dostępna do wypożyczenia w Bibliotece Elbląskiej, a już teraz zapraszamy na spotkanie ją promujące. Będzie to także spotkanie popularyzujące wiedzę na temat tego schorzenia, bo osoby z tikami są wśród nas. Gościem spotkania będzie Agata – 12-latka z Zespołem Tourette’a oraz jej mama.
Zabierz swoje dziecko i przyjdźcie, jeśli zależy Ci na tym, aby rozumiało swoje tikające koleżanki i kolegów. Weźcie udział w spotkaniu również, jeśli Twoje dziecko lub Ty tikasz.

 

Więcej informacji:
Biblioteka Młodego Czytelnika „BULAJ”
ul. Zamkowa 1
tel. 55 625 60 23