Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bycie stoikiem, jak się okazuje, to wcale nie jest łatwe zadanie – wymaga systematycznej pracy nad sobą. O praktykowaniu stoicyzmu i nie tylko porozmawiamy z Tomaszem Mazurem, w piątek, 10 września, o godz. 18:00. Rozmowę poprowadzi Dominik Żyłowski.

 

Tomasz Mazur – filozof i pisarz. Przedstawiciel i popularyzator stoicyzmu współczesnego. W roku 2009 założył nieformalne Centrum Praktyki Stoickiej, które rozwinęło w sieć Klubów Praktyki Stoickiej z oddziałami m.in. w Warszawie i Trójmieście. Od 2019 prowadzi jeden z pierwszych w Polsce podcastów o tematyce stoicyzmu współczesnego „Ze stoickim spokojem”. Współtwórca projektu edukacyjnego Stoic Way, oferującego autorski program praktyki stoickiej. Autor książek: „Fiasko. Podręcznik nieudanej egzystencji”, „O stawaniu się stoikiem. Czy jesteście gotowi na sukces?”, „Dawno zapowiedziana nieobecność”, „Zakazana historia filozofów. Niestoicka powieść stoika”. Obecnie pracuje nad książką o wartościach.

 

Spotkanie odbędzie się w sali “U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu #czytElnia i jest realizowane przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.