Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W trakcie Dni Elbląga, w sobotę 24 czerwca, zapraszamy dzieci na pokazy w mobilnym planetarium. Pokaz składa się z dwóch części – astronomicznej oraz projekcji filmu. Odbędzie się o godz. 12:00 – dzieci w wieku 4-7 lat oraz 13:00 – dzieci w wieku 8-10 lat. Ilość miejsc ograniczona.

Pierwszy seans: godz. 12:00 – dzieci w wieku 4-7 lat
Młodsze dzieci zobaczą: jakie kształty występują w kosmosie, jak mierzy się kosmiczne odległości. Obejrzą też film pt. “Zula Patrol – Historia Ziemi”
Opis filmu:
Podczas swojej rutynowej wyprawy Zula Patrol odkrywa, że nikczemna Deliria Delight przenosi się w czasie do prehistorycznej przeszłości Ziemi, aby wykorzystać naszą planetę jako kosmiczny śmietnik. Zula Patrol musi ją odnaleźć i powstrzymać, inaczej jej działania przyniosą katastrofalne skutki. W czasie wyprawy nasi bohaterowie dowiadują się wszystkiego na temat powstawania Ziemi oraz rozwoju różnorodnych form życia.

Drugi seans: godz. 13:00 – dzieci w wieku 8-10 lat
Starsze dzieci zapoznają się z gwiazdozbiorami. Obejrzą też film pt. “Polaris – kosmiczna łódź podwodna i tajemnica nocy polarnej”
Opis filmu:
Nasi bohaterowie – James, pingwin z Bieguna Południowego oraz Vladimir, zabawny niedźwiedź z Bieguna Północnego – spotykają się na lodach Arktyki. Razem obserwują gwiazdy, zastanawiając się, dlaczego noc na biegunach trwa tak długo. Początkujący astronomowie starają się rozwiązać zagadkę nocy polarnej. Dzięki sprytowi Jamesa oraz wynalazczości Vladimira udaje im się zbudować obserwatorium astronomiczne, a następnie statek kosmiczny. Podczas podróży w kosmos odnajdują odpowiedź na swoje pytanie. Dowiadują się również, że planety pod wieloma względami są do siebie podobne, ale posiadają także pewne różnice.

Zdj. ze strony https://planetariummobilne.pl/

Działanie w ramach projektu: “Kosmiczna biblioteka” dofinansowanego ze środków finansowych samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.