Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj można oglądać wystawę ilustracji książkowych czeskiego mistrza ilustracji Miroslava Šaška z serii „Oto jest…” Wydawnictwa Dwie Siostry, która przedstawia najbardziej znane miasta świata.  Wystawa oczaruje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wakacyjne zajęcia odbywające się co środę w Bulaju inspirowane są serią tych fantastycznych książek.

O wystawie z opisu Wydawnictwa Dwie Siostry:
Wybierzcie się w niezwykłą podróż w stylowe lata 60., by podziwiać zapierającą dech w piersiach architekturę najpiękniejszych miast świata i poznać zwyczaje ich mieszkańców. Waszym przewodnikiem będzie czeski mistrz ilustracji Miroslav Šašek, autor słynnych na całym świecie ilustrowanych książek z serii „Oto jest…”.

Paryż, Rzym, Nowy Jork, Wenecja, Londyn, Monachium… – ileż tam imponujących budynków, słynnych placów i pięknych parków. Każde z tych miast ma inną historię i niepowtarzalny klimat, a dzięki mistrzowskim ilustracjom Miroslava Šaška będziecie chcieli odwiedzić je wszystkie.

Tworzona od końca lat 50. seria albumów ukazuje najsłynniejsze miasta świata z ich znakomitymi zabytkami oraz niezwykłymi zakątkami, składającymi się na ich wyjątkowy charakter. Przewodniki z serii „Oto jest…” przyniosły swojemu twórcy międzynarodową sławę i wciąż zachwycają młodych czytelników na całym świecie.

 

Więcej informacji:
Biblioteka Młodego Czytelnika „BULAJ”
ul. Zamkowa 1
tel. (55) 625 60 23

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z programu „Partnerstwo dla Książki”