Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W sobotę, 16 października zapraszamy do Sali “U św. Ducha” na warsztaty oraz wykład na temat manipulacji, które poprowadzi Marcin Łączyński.

Manipulacje – nie daj się złapać: warsztaty – godz. 10:00 (ilość miejsc ograniczona: obowiązują zapisy)
Celem warsztatu jest nauka rozpoznawania i reagowania na różne techniki nieuczciwego wywierania wpływu stosowanych w handlu, reklamie, w pracy oraz w codziennych sytuacjach. Warsztat przygotowany został wraz z IntaliGames, które specjalizuje się w tworzeniu gier edukacyjnych.

Manipulacje: wykład – godz. 12:30
Wykład przybliży zagadnienie manipulacji, sytuacji, w których mogą być stosowane i tego, jak się przed nimi bronić

Marcin Łączyński – medioznawca, badacz i projektant gier. Autor wielu artykułów z zakresu analizy zawartości, badań oddziaływania mediów, a także badań gier, wykorzystania gier w edukacji oraz innowacyjnych form szkoleniowych. Współwłaściciel firmy zajmującej się badaniami wizerunku osób i marek, analizami zawartości przekazów medialnych, monitoringiem treści w internecie oraz analizami i ekspertyzami z zakresu medioznawstwa. Uczestnik krajowych i międzynarodowych projektów badawczych (m.in. Journalism Education – formation of Professional Identity in Changing Media Systems koordynowany przez Uniwersytet w Södretörn w Sztokholmie). Trener biznesu, autor kilkunastu planszowych i komputerowych symulacji i gier biznesowych. Członek Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

Wykład oraz warsztaty są organizowane w ramach projektu „Książki dobrych myśli – KsiążkoTerapia”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Logo MKiDN

Więcej informacji i zapisy:
Biblioteka Naukowa i Literacka
tel. (55) 625 60 17

Spotkania odbywają się w reżimie sanitarnym związanym z pandemią COVID-19, chorobą zakaźną wywoływaną przez wirusa SARS-CoV-2.