Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W poniedziałek, 5 lutego o godz. 18:00 zapraszamy do sali “U św. Ducha” na wernisaż wystawy Anny Maciejko “Malowane na starych żaglach”. Dopełnieniem wystawy będzie muzyczny występ Dagny Krause grającej na wiolonczeli. Wstęp wolny.

Pomysł malowania na żaglach powstał około dziesięciu lat temu. Zwróciłam wówczas uwagę na bezużyteczne żagle leżące w klubie żeglarskim YKM Gryf, którego jestem członkinią. Wcześniej malowałam standardowo na podobraziach. Pierwszy raz tego typu prace pokazałam na wystawie w Galerii przy szkole filmowej w Gdyni. Spotkały się z pozytywnym odbiorem i kontynuuję ten rodzaj twórczości.
Mam nadzieję, że wystawa w gościnnych murach Biblioteki Elbląskiej, w równie gościnnym mieście, nie zawiedzie Państwa oczekiwań. A z biblioteką to było tak… Żeglując latem 2023 r. roku w stronę pochylni, staliśmy przy gościnnej kei pomiędzy mostami. Odwiedziłam wtedy Bibliotekę Elbląską i oczarowała mnie piękna sala “U św. Ducha”. Nie mam kierunkowego wykształcenia plastycznego. Jestem pasjonatką malarstwa od młodości.
Zawodowo pracowałam jako elektronik. Nie przeszkadza to jednak w uprawianiu innych pasji czy poszerzaniu zainteresowań. Mam ich wiele.

Anna Maciejko/ na obrazkach podpisuję się Anna Jarzyna.

 

Zdjęcie ze strony autorki Malowanki Anki.