Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jeśli chcecie spróbować swoich sił w makramie i na początek spróbować zrobić coś łatwiejszego – w sobotę, 26 listopada, o godz. 11:00 w filii bibliotecznej Kostka odbędą się zajęcia z makramy dla początkujących. W trakcie zajęć powstaną makramowe aniołki. Obowiązują zapisy.

Aktualizacja na godz. 14:50 25 listopada – miejsc brak, ale z uwagi na duże zainteresowanie odbędą się dodatkowe zajęcia (o terminie poinformujemy na stronie).

Warsztaty makramowe poprowadzi Barbara Mateusiak – mieszkanka osiedla Zawada, która z wielkim upodobaniem plecie ze sznurka makramowe ozdoby. Jej prace były prezentowane na wystawach w filii Kostka, a także w Centrum Spotkań Europejskich “Światowid”.

Makrama to technika wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Aniołek, który powstanie na zjęciach będzie ciekawą ozdobą choinkową. Takiego aniołka można również podarować w prezencie komuś bliskiemu.

Na zajęcia zapraszamy osoby dorosłe i młodzież (mogą też być dzieci, ale wyłącznie z opiekunem). Każdy z uczestników proszony jest o przyniesienie grzebienia do rozczesywania sznurków. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Więcej informacji i zapisy:
Filia nr 5 KOSTKA
ul. Józefa Wybickiego 20 (w budynku Szkoły Podstawowej nr 9, wejście od ul. Andersa)
tel. (55) 625 60 95/96
kostka@bibliotekaelblaska.pl