Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W czwartek, 17 sierpnia zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu edukacyjno-warsztatowego “(Nie taka) Czarna sztuka w Bibliotece Elbląskiej”. Tym razem bohaterką spotkania będzie LITERA. O jej miejscu w świecie druku opowie Tomasz Ratajczak, założyciel pracowni drukarskiej FlyingFish Letterpress.

Na warsztatach pod czujnym okiem Tomasza Ratajczaka uczestnicy zaprojektują i stworzą własne matryce w technice linorytu. Prace zostaną odbite na papierze z wykorzystaniem tradycyjnej techniki.

Do udziału w warsztatach zapraszamy młodzież i dorosłych.

Do wyboru dwie tury warsztatowe:
1. godz. 9:00-12:00
2. godz. 13:00-16:00

O prowadzącym:
Tomasz Ratajczak – typograf, nauczyciel, muzyk, animator kultury, pasjonat litery. Ukończył Wydział Pedagogiczno-Artystyczny, Filia UŚ w Cieszynie (malarstwo). Od 2012 roku pracuje jako nauczyciel przedmiotów graficznych w BSP w Bielsku-Białej. Założyciel pracowni druku ręcznego flyingFISH Letterpress, popularyzator druku, czarnej sztuki – typografii. Jego aktywność na tym polu przyczynia się do upowszechniania zanikającej sztuki składu ręcznego i tradycyjnych technik drukarskich, niezmiennie dąży do reaktywowania jej w nowej artystycznej odsłonie. Prowadzi warsztaty dla młodzieży oraz osób zainteresowanych tradycyjnymi technikami drukarskimi.

Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia według kolejności zapisów. Rejestracja zostanie potwierdzona w mailu zwrotnym.

Rezerwacja miejsc na warsztatach i dodatkowe informacje: n.szudzikowska@bibliotekaelblaska.pl (z dopiskiem w temacie „LINO-TYPO-LITERA”).

Wydarzenie jest realizowane w ramach cyklu edukacyjno-warsztatowego “(Nie taka) Czarna sztuka w Bibliotece Elbląskiej”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.