Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Filia nr 5 Kostka na osiedlu Zawada zaprasza na wrześniowe spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki:

14 września (wtorek), godz. 12:00 na spotkanie DKK dla dorosłych i rozmowę o książce “Elegancja jeża” Muriel Barbery.

O książce z opisu wydawcy:

Kopciuszek zamieszkał w Paryżu. Ma 54 lata i ukrywa się w stróżówce. Ale nie jest to przeszkoda dla prawdziwego księcia.

Renée zostaje dozorczynią budynku przy rue de Grenalle 7 w Paryżu, zamieszkałym przez bogatych mieszkańców. Jest wdową. Niską, pulchną i nieatrakcyjną.

12-letnia Paloma mieszka w luksusowym apartamencie przy rue de Grenalle 7. Jest nieszczęśliwa. Uświadamia sobie, że życie prowadzi do pustki i egzystencjalnego absurdu. Postanawia, że pod koniec roku szkolnego popełni samobójstwo.

Renée i Paloma nie znają się. Czytelnik stopniowo odkrywa, jak w swoich rozważaniach zbliżają się do siebie. Obie są wrażliwe i nieprzeciętnie inteligentne. Lubią filozofować. Są zafascynowane Japonią. Dlatego kiedy zjawia się rodowity Japończyk, ich życie może się zmienić…

15 września (środa), o godz.16:00 na spotkanie DKK dla młodzieży i rozmowę o książce “Miasto śniących książek” Waltera Moersa.

O książce z opisu wydawcy:

Arcydzieło, które powinien przeczytać każdy, kto kocha książki. Niezwykła powieść, która zachwyca młodzież i dorosłych, miłośników fantastycznych przygód i erudytów, przeraża i bawi, łączy wartką akcję z wyrafinowanymi aluzjami do klasyki literatury. Opowiada o wyprawie młodego pisarza-dinozaura do Księgogrodu, miasta, w którym książki są dla mieszkańców wszystkim, sensem życia i źródłem dochodu, niektóre jednak mogą także sprowadzić śmierć…

Więcej informacji:
Filia nr 5 KOSTKA
ul. Józefa Wybickiego 20
tel. (55) 625 60 95/96

Logotypy