Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Znany dziennikarz, Bartosz Kurek zadebiutował niedawno w roli pisarza. Na spotkanie wokół jego debiutanckiej książki sensacyjno-kryminalnej pt. „Brud” zapraszamy w sobotę, 28 sierpnia, o godz. 10:30 na dziedziniec Biblioteki Elbląskiej.

O książce z opisu wydawcy:

Wyścig już się rozpoczął.

Gdy ogłoszony zostaje przetarg na tor na warszawskim Służewcu, szykuje się transakcja dziesięciolecia. I choć zapowiada się ostra konkurencja, dla wielu faworyt jest jeden: Waldemar Skoneczny, najbogatszy człowiek w Polsce, który nieustannie rozbudowuje swoje imperium.

Wiktor Zybert, dziennikarz śledczy, dostaje od swojego szefa kilkadziesiąt tysięcy euro i teczkę ze zbioru zastrzeżonego IPN. Zadanie? Prześwietlić Skonecznego. Ciekawość Zyberta rośnie, gdy poznaje Zofię Staruchowską – byłą asystentkę biznesmena.

Medialnych ataków na Skonecznego jest coraz więcej. Kampania oszczerstw sprawia wrażenie odgórnie sterowanej, a ktokolwiek stoi za kolejnymi oskarżeniami, nie cofnie się przed niczym. Na przekór opinii publicznej Zybert postanawia odkryć, kto mógłby skorzystać na zniszczeniu biznesmena.

Bartosz Kurek debiutuje w rewelacyjnym stylu: niejednoznaczni i charyzmatyczni bohaterowie, zagmatwana intryga i bezkompromisowa walka o władzę i pieniądze. Wszystko to w warszawskim świecie mediów i biznesu, w którym wszystkie granice już dawno zostały przekroczone.

 

Bartosz Kurek – dziennikarz, z wykształcenia politolog. Przez 12 lat był związany z Telewizją Polsat, gdzie współprowadził pasmo „Nowy dzień z Polsat News” oraz był gospodarzem „Wydarzeń”, wcześniej pracował m.in. w TV Biznes i RMF Classic. W czerwcu tego roku zadebiutował w roli pisarza, oddając w ręce czytelników książkę sensacyjno-kryminalną pt. „Brud”. Mówi, że od dawna marzył o pisaniu kryminałów.

Rozmowę z autorem poprowadzi Aleksandra Buła.

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę, będzie też okazja, żeby ją wygrać!

Więcej informacji o spotkaniu: tel. (55) 625 60 12

Fot. własność wydawnictwa Czarna owca