Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W okresie ferii zimowych filia nr 5 Kostka zaprasza na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Ciekawe tematy i szata graficzna obydwu książek na pewno zwrócą uwagę młodych klubowiczów. Jedna z książek to komiks. Spotkania odbędą się na komunikatorze Messenger. Do grup DKK działających w Bibliotece Elbląskiej można dołączyć w każdej chwili, nie wiesz jak – skontaktuj się z biblioteką!

26 stycznia (środa), godz. 12:00 – “Już, już!” Katarzyna Wasilkowska
O książce z opisu wydawcy:
Lula to prawdziwa prymuska, świetnie się uczy, nie zaniedbuje obowiązków, a przy tym jest miła, życzliwa i ma tak sprytne palce, że chyba zostanie rzeźbiarką. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie, bo na razie coś stanęło jej na drodze. Coś, co obudziło w niej bestię…

Znakomity, zaangażowany tekst o problemach ludzi bardzo młodych i wrażliwych, którzy zanurzeni w świecie cyberprzestrzeni, najnowszych technologii, powszechnej komputeryzacji – rujnują swoje życie psychiczne i osobowość.

2 lutego (środa), godz. 12:00 – “Pozytywka. Witamy w Pandorii” Carbone (właśc. Bénédicte Carboneil)
O książce z opisu wydawcy:
Pierwsza część przygodowej opowieści o dziewczynce, która zostaje wezwana na pomoc przez mieszkańców ukrytego świata…

Nola obchodzi ósme urodziny, ale czuje przede wszystkim smutek, bo tęskni za niedawno zmarłą mamą. Czy chociaż trochę rozweseli ją prezent – piękna pozytywka? Dziewczynka przekręca kluczyk zabawki i… tak rozpoczyna się wielka przygoda! Nola przedostaje się do krainy dziwów, gdzie spotyka niezwykłe istoty i wpada w wir szalonych wydarzeń, a przede wszystkim poznaje sekrety z przeszłości swojej mamy.

Czy jednak nawet najbardziej fascynujące przeżycia mogą uleczyć ból po stracie ukochanej osoby?

Scenarzystką serii jest Francuzka o pseudonimie Carbone (właśc. Bénédicte Carboneil), która po wielu latach pracy jako nauczycielka postanowiła pisać dla dzieci. Tak powstały liczne książki dla najmłodszych oraz scenariusze do komiksów “Le Pass’Temps”, “Pozytywka”, “Dans les yeux de Lya” czy “Complots à Versailles”.

Rysunki są dziełem urodzonego w Demokratycznej Republice Konga grafika zwanego Gijé (Jérôme Gillet), który wcześniej pracował w przemyśle reklamowym i przy produkcji filmów animowanych (m.in. “Barababor”). Historia o Noli jest jego pierwszym dużym projektem komiksowym.

Więcej informacji:
Filia nr 5 KOSTKA (opiekun grupy: Małgorzata Gwóźdź)
ul. Józefa Wybickiego 20
tel. (55) 625 60 95/96

Logotypy