Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Filia nr 5 Kostka zaprasza do oglądania wystawy, na której prezentowane są prace dwóch twórczyń. Renata Jelińska tworzy ceramikę: kolorowe koty, sowy, ptaki, krasnale. Anna Józefa Kołecka maluje na papierze, desce, płótnie. Wstęp wolny.

Renata Jelińska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Jej pasją jest praca z dziećmi i dla dzieci. Bierze czynny udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych (WOŚP, Szlachetna Paczka, Hospicjum to też życie, wsparcie schronisk dla zwierząt). W wolnych chwilach szydełkuje, wyszywa – haft krzyżykowy, a od około 10 lat zajmuje się ceramiką. Wyroby z ceramiki to przede wszystkim dekoracje do ogrodu. Kolorowe ceramiczne koty, sowy, ptaki, krasnale ozdabiają parapety, płoty, trawniki, czy pnie drzew. Główne osiągnięcia to: drugie miejsce w gminnym konkursie „Pociąg do sztuki” – 2018 r., trzecie miejsce w gminnym konkursie „Magia wody” – 2020 r., drugie miejsce w gminnym konkursie „Aforyzmy w sztuce”. Największą satysfakcją jest jednak uznanie wśród znajomych i przyjaciół, u których jej prace znalazły swoje miejsce.

Anna Józefa Kołecka – urodziła się, mieszka i tworzy w Elblągu. Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 12, I liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego, Studium Pedagogicznego w Gdańsku. Z zawodu nauczycielka, z pasji malarka. Przepracowała w oświacie 40 lat, a przygodę z malarstwem rozpoczęła w 2003 roku.Twierdzi, że malarstwo to bajeczność koloru, głaskanie papieru, sposób na rozładowanie emocji i potrzeba serca. Maluje na papierze, płótnie, desce. Stosuje różne techniki plastyczne: olej, akryl, collage, decoupage. Ulubiona technika – pastel suchy. Ulubiony temat – kwiaty. Brała udział w warsztatach, plenerach, wystawach indywidualnych i grupowych: Elbląg, Suchacz, Ciechocinek, Zakopane. Jej prace upiększają wnętrza domów w Polsce, Norwegii, Litwie, Anglii i Kanadzie. Współzałożycielka i opiekunka Salonu Kobiet Twórczych i małej galeryjki przy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Elblągu. Czerpie energię ze słońca, kapiącego deszczu, kwitnącej łąki, tęczy na niebie. Malarstwo to dla niej bajeczność koloru, głaskanie papieru, sposób na rozładowanie emocji i potrzeba serca.

Więcej informacji:
Filia nr 5 KOSTKA
ul. Józefa Wybickiego 20
tel. (55) 625 60 95/96