Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Są autorzy piszący dla dzieci i młodzieży, którzy potrafią tak pisać, jakby sami mieli tyle lat, co bohaterowie ich książek. Taką autorką jest Katarzyna Wasilkowska, z którą będzie można się spotkać w Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj w sobotę, 3 czerwca, o godz. 12:00. Zapraszamy na spotkanie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wstęp wolny.

Będzie to spotkanie wokół książki pt. „Już, już!”. Preferowany wiek dzieci: 9+

Katarzyna Wasilkowska pisze dla dzieci i młodzieży. Każda z jej książek jest ciepło przyjmowana przez młodszych i starszych czytelników. Za debiut literacki „Jowanka i gang spod Gilotyny” autorka została nagrodzona Guliwerem w krainie Olbrzymów, a za powieść „Kobra” wyróżniona nagrodą im. Kornela Makuszyńskiego. Jej „Świat Mundka” został wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, otrzymał wyróżnienie w Konkursie PS IBBY Książka Roku 2020 oraz nominację do nagrody Literacka Podróż Hestii. Za „Już, już!” otrzymała I nagrodę w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego oraz nominację do nagrody Literacka Podróż Hestii.
Oprócz wymienionych, jest również autorką książek: „Ryś miasta”, „Jowanka i Pierścień Kurantów”, „Noc strachów. Opowieści z ulicy Słonecznej”, „Kilka niedużych historii”, „Jagodowy dziadek”, „Niebajka o Mikołaju”, „Kobra”, „Baltazar wraca do domu”, „Królestwo, jakich wiele”, „Mleczak”. Autorka mieszka z najmłodszymi dziećmi, mężem fotografem, dwoma psami i kotem na podwarszawskiej wsi.

Na stronie wydawcy książek Katarzyny Wasilkowskiej, Wydawnictwa Literackiego, można przeczytać:
Mówi się, że jej twórczość cechuje bezpośredni styl, humor, wiarygodnie nakreślone osobowości bohaterów, a przede wszystkim głębokie zrozumienie psychiki dziecka.

O książce „Już, już!” z opisu wydawcy:
Lula to prawdziwa prymuska, świetnie się uczy, nie zaniedbuje obowiązków, a przy tym jest miła, życzliwa i ma tak sprytne palce, że chyba zostanie rzeźbiarką. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie, bo na razie coś stanęło jej na drodze. Coś, co obudziło w niej bestię…

Więcej informacji:
Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj
ul. Zamkowa 1
tel. 55 625 60 23

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Książkowe drogowskazy”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”

 

Fot. nadesłane przez autorkę