„Jak wybrnąć z gafy” to tytuł najnowszego recitalu Joanny Trzepiecińskiej składającego się z piosenek kabaretowej, z którym artystka wystąpi w bibliotece 21 października (czwartek), o godz. 19:00. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują wejściówki. UWAGA: wejściówek brak.
Najnowszy recital Joanny Trzepiecińskiej, aktorki Teatru Polskiego w Warszawie. Każdy utwór to pełna humoru historia perypetii wynikających z relacji damsko-męskich. Aktorce podczas koncertu towarzyszy świetny pianista jazzowy Bogdan Hołownia. Program złożony z utworów – pereł polskiej piosenki kabaretowej – tej przedwojennej, tej spod znaku Kabaretu Starszych Panów i tej tworzonej dzisiaj.
Joanna Trzepiecińska – ukończyła państwową szkołę muzyczną w klasie fortepianu i średnią w klasie fletu. W 1988 otrzymała dyplom ukończenia Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W 1987 zadebiutowała w serialu Jana Łomnickiego Rzeka kłamstwa, a w teatrze w roli służącej w spektaklu Stanisława Ignacego Witkiewicza „Bezimienne dzieło” w reżyserii Jana Englerta na scenie warszawskiego Teatru Polskiego. Po ukończeniu nauki w Akademii Teatralnej w Warszawie związała się z warszawskim Teatrem Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, gdzie pojawiła się jako Nancy w przedstawieniu Woody’ego Allena „Zagraj to jeszcze raz Sam” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza (1988); wystąpiła też w roli Lucy w musicalu Bertolta Brechta „Opera za trzy grosze” w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego (1989). Niebawem trafiła na kinowy ekran w dramacie „Dotknięci” (1988). Rok później zagrała w trzech filmach: sensacyjnym Janusza Majewskiego „Czarny wąwóz” (1989), dramacie Janusza Kijowskiego „Stan strachu” (1989) i komedii Jacka Bromskiego „Sztuka kochania” (1989). W 1992 roku otrzymała Złotą Kaczkę, nagrodę przyznawaną przez czytelników magazynu „Film” dla najlepszej aktorki. Uznanie publiczności zdobyła w roli Alicji Alutki Kossoń, w serialu „Rodzina zastępcza”. W 2007 roku nagrała, wspólnie z Włodzimierzem Nahornym, Januszem Szromem, Grzegorzem Markowskim oraz Agnieszką Wilczyńską, płytę z kolędami, „Cicho, Cicho Pastuszkowie”. W 2008 r. za rolę Claire w sztuce „Dowód” w reż. Andrzeja Seweryna granej w Teatrze „Polonia” otrzymała nominacje do prestiżowej nagrody Feliksa. Aktorka bierze udział w programach muzycznych, koncertuje z takimi muzykami jak Bogdan Hołownia, Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Andrzej Łukasik, Janusz Szrom. Występuje także z własnymi recitalami oraz jako gość wyjątkowy w jazzowym projekcie Janusza Szroma „Straszni Panowie Trzej” śpiewając piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Można ją usłyszeć również w słuchowiskach na podstawie książek Joanny Chmielewskiej.
Wejściówki będą wydawane od 14 października w Bibliotece Literackiej (ul. św. Ducha 3-7, I p.), tel. (55) 625 60 17.
Koncert odbędzie się w reżimie sanitarnym związanym z pandemią COVID-19, chorobą zakaźną wywoływaną przez wirusa SARS-CoV-2.
Koncert odbędzie się w ramach projektu „Książki dobrych myśli – KsiążkoTerapia”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
Fot. Krzysztof Buczek