Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wiemy, że na to spotkanie bardzo czekaliście. W końcu nadszedł ten moment i we wtorek, 7 listopada, o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z autorem bestsellerowych kryminałów i thrillerów Wojciechem Chmielarzem, którego najnowsza książka pt. „Zwykła przyzwoitość” (cykl z Bezimiennym) miała niedawno premierę. Wstęp wolny.

Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – autor kryminałów, thrillerów i słuchowisk, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019), dziewięciokrotnie nominowany do tej nagrody. Autor cyklu powieściowego z komisarzem Jakubem Mortką: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016), „Cienie” (2018), „Długa noc” (2022), cyklu gliwickiego: „Wampir” (2015), „Zombie” (2017) i „Wilkołak” (2021), cyklu z Bezimiennym: „Prosta sprawa” (2020), „Dług honorowy” (2021), „Zwykła przyzwoitość” (2023) oraz powieści: „Królowa Głodu” (2022), „Żmijowisko” (2018), za którą otrzymał nagrodę Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminału, „Rana” (2019), „Wyrwa” (2020) i „Za granicą” (2023). Dwie jego powieści – „Żmijowisko” i „Wyrwa” – zostały zekranizowane, a nad „Prostą sprawą” trwają prace. Oprócz książek, pisze też felietony, w których omawia kryminalne sprawy z całego świata, a także nagrywa podcasty do Audioteki „PigOut i Chmielarz gadają o książkach”. Ogólnie jest bardzo zajętym człowiekiem. Mieszka z rodziną w Warszawie.

O książce „Zwykła przyzwoitość” z opisu wydawcy:

Kiedy Bezimienny wraca do domu na warszawskich Włochach, w którym wynajmuje pokój, spotyka tam dwóch bandziorów. Mężczyźni grożą panu Henrykowi, właścicielowi domu, więc Bezimienny staje w jego obronie. Ale kiedy w wyniku kolejnego zastraszania starszy mężczyzna trafia do szpitala, bohater uznaje, że miarka się przebrała. I w ten sposób wkracza w sam środek wielkiej afery związanej z rynkiem nieruchomości, nielegalnym przejmowaniem mieszkań i niebotycznych chwilówek branych na nieświadomych niczego ludzi. Przeciwko sobie ma bezwzględnych gangsterów, którzy nie cofną się przed niczym, żeby dopiąć swego. Ale jeszcze groźniejsi są ludzie, którzy stoją w ich cieniu.

Rozmowę poprowadzi Aleksandra Buła.

Fot. Jacek Poremba

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Rusz książką! Kampania promująca czytelnictwo” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Więcej informacji: Dział Komunikacji Społecznej (tel. 55 625 60 13)