Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

O rolach wpisanych w bycie kobietą, społecznej roli literatury i utrzymywaniu wewnętrznej (nie)równowagi porozmawiamy podczas spotkania autorskiego z Dominiką Lewicką-Klucznik, autorką książek poetyckich (ostatnie to „M+M” i „_winna”). Rozmowa będzie transmitowana na FB Biblioteki Elbląskiej. Zapraszamy w środę, 12 maja, o godz. 17:00.

Dominika Lewicka-Klucznik – poetka, animatorka kulturalna, autorka tomów poetyckich „Samopas” (2013), „Limit na cuda” (2016), „M+M” (2019), „_winna” (2021). Swoje teksty publikuje też w antologiach poetyckich, czasopismach literackich i kulturalnych. Przez siedem lat była prezeską Stowarzyszenia Alternatywni. Za swoją twórczość i działalność kulturalną otrzymała wiele wyróżnień i nagród. Prowadzi stronę autorską http://lewickaklucznik.pl/ Jest mamą Olgierda – dziecka z niepełnosprawnością, oraz nastoletniej córki, Alicji.

Piszę bardzo często poruszona problemami słabszych, skrzywdzonych, niesłuchanych. Ta misja społeczna literatury/felietonu/recenzji jest dla mnie szalenie ważna. Realizuję się w poezji, prozie, dramacie oraz tych wszystkich formach pomiędzy nimi, bo za wszelką cenę pragnę wyjść z jakiś sztywnych norm, powinności, konieczności./czytamy na stronie autorki

Prowadzenie: Aleksandra Buła