Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W sobotę, 21 października, o godz. 18:00 zapraszamy do sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na koncert fortepianowy „Dwa narody o wolność i niepodległość. Fryderyk Chopin – Ferenc Liszt”, podczas którego wystąpi Gergely Kovacs, węgierski pianista młodego pokolenia, laureat międzynarodowych konkursów. Wstęp wolny.

Program:
Ferenc Liszt
Trancendental Étude No. 11 „Harmonies du soir”
Ferenc Liszt
Ballade No. 1
Fryderyk Chopin
Fantasie in F Minor Op. 49
Fryderyk Chopin
Sonate No. 3 in B minor Op. 58

Gergely Kovacs jest jest jednym z najbardziej obiecujących talentów swojego pokolenia. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym im. Ferenca Liszta w Budapeszcie. Tytuł magistra uzyskał pod kierunkiem prof. Kalmana Drafiego, światowej sławy pianisty.

Koncertował w Indonezji, Izraelu, Stanach Zjednoczonych oraz wielu krajach i miastach Europy. Reprezentował Węgry na międzynarodowych konkursach pianistycznych i zdobył nagrody we Włoszech, w Anglii i na Węgrzech. W 2021 roku otrzymał III nagrodę oraz nagrodę publiczności w Konkursie Pianistycznym im. Franciszka Liszta w Budapeszcie.

Zadebiutował w Carnegie Hall (2019), gdzie po wykonaniu ballad Chopina i utworów Liszta otrzymał owacje na stojąco.

Liszt, Chopin, Rachmaninow, Ravel i Bartok to jego ulubieni artyści. Gra również utwory Beethovena, Schumanna, Brahmsa i kompozytorów współczesnych.

Koncert odbywa się z okazji Narodowego Święta Węgier.

Organizatorzy:
Biblioteka Elbląska im. C. Norwida | konsulat generalny Węgier w Gdańsku | Fundacja Rozwoju Obywatelskiego w Milanówku

Projekt dofinansowany ze środków Węgiersko-Polskiego Programu Współpracy Pozarządowej.