Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Światowy Dzień Ziemi 2021 przypada w tym roku w czwartek, 22 kwietnia. Jak co roku przyświeca mu hasło przewodnie. Tym razem jest to: „Przywróć naszą Ziemię”.
Akcje odbywające się w ramach Dnia Ziemi mają na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Każdego dnia możemy robić coś dobrego dla Ziemi, niezależnie od szalejącej epidemii koronawirusa. Po pierwsze warto pamiętać o codziennym segregowaniu śmieci. To podstawowa czynność, o jakiej powinniśmy pamiętać, jeśli zależy nam na dobrej kondycji naszej planety. Po drugie – warto zacząć oszczędzać wodę. Zwłaszcza że już niemal wszyscy ludzie zaczynają mieć poważny problem z dostępem do wody pitnej. Gromadźmy deszczówkę, jeśli mamy taką możliwość. Warto również pić wodę z kranu, a naczynia zmywać w zmywarce. Co jeszcze?/Katarzyna Jabłonowska, filia nr 6 BE

Warto zajrzeć do filii nr 6 przy ul. Słonecznej, gdzie za oddanie plastikowego opakowania przeznaczonego do recyklingu czeka nagroda niespodzianka. Bibliotekarki przygotowały również ekspozycję książek na temat Ziemi.

Quiz wiedzy “Nasza Ziemia”.