Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zapraszamy na wyjątkowo barwne warsztaty zdobienia papieru tradycyjną turecką techniką. Zaczynamy od godziny 11:00, 11 sierpnia w sali “U św. Ducha”.

Ebru to sztuka zdobienia papieru poprzez przenoszenie na papier wzorów tworzonych farbami na tafli wody. Papier ozdobiony w technice ebru nazwany jest również papierem tureckim lub papierem marmurkowanym. Technikę od wieków wykorzystuje się w introligatorstwie, a przykłady opraw obleczonych w papier marmurkowy możemy znaleźć także w zbiorach naszej biblioteki.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Hertmanowska z “Pracowni Hertmanus“.

W trakcie warsztatów każdy z uczestników samodzielnie wykona papiery marmurkowe z użyciem tradycyjnych technik. Każdą turę warsztatową poprzedzi pokaz prowadzącej, która wprowadzi w historię i szczegóły techniki. Swoje prace uczestnicy zabierają do domu.

Warsztaty odbywają się w czterech grupach do wyboru:

11:00-12:30 I grupa

13:00-14:30 II grupa

15:00-16:30 III grupa

17:00-18:30 IV grupa

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty obowiązują zapisy. Rezerwacji można dokonać osobiście w Bibliotece Młodego Czytelnika BULAJ (ul. Zamkowa 1) lub e-mailem: n.szudzikowska@bibliotekaelblaska.pl. Warunkiem rezerwacji jest uiszczenie opłaty wpisowej gotówką bezpośrednio podczas zapisów w Bibliotece lub w przypadku rezerwacji e-mailowej przelewem na konto podane w wiadomości zwrotnej.
 
Opłata wpisowa za udział w każdym z warsztatów wynosi 20 zł.
 

Wydarzenia odbywają się w ramach cyklu wykładowo-warsztatowego „Papierowe sztuki Biblioteki Elbląskiej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 
(Zdjęcie: Pracownia Hertmanus)