Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W piątek, 22 września, o godz. 17:00 zapraszamy rodziców, opiekunów, nauczycieli i innych zainteresowanych na wykład dr Wandy Matras-Mastalerz pt. “Książkowe drogowskazy. Książka uczy, bawi, wychowuje i leczy. Twórcze metody pracy i zabawy z literaturą dla młodego czytelnika”. Spotkanie odbędzie w Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Czytanie to lokata, która procentuje wzbogacając dzieci i dorosłych. Przecież najprzyjemniej jest się bawić i rozwijać razem. Celem spotkania jest przedstawienie możliwości praktycznego wykorzystania książek psychoedukacyjnych, psychoterapeutycznych i relaksacyjnych w pracy i zabawie z dziećmi. Ważnym aspektem będzie również pokazanie metod doboru odpowiednich tekstów do wieku dziecka, jego możliwości percepcyjnych i zainteresowań. Uczestnicy dowiedzą się, jak przy pomocy literatury świadomie i skutecznie łagodzić napięcia emocjonalne, bezpiecznie konfrontować się z problemami, budować poczucie bezpieczeństwa i akceptacji młodych czytelników./zaprasza dr Wanda Matras-Mastalerz

 

dr Wanda Matras-Mastalerz – doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu im. KEN w Krakowie, członek Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, kierownik Zespołu ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami. Realizatorka projektów w ramach Centrum Leczenia Czytaniem powołanego w Krakowie przez Fundację Poemat. Słowa na wagę oraz prowadząca spotkania Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych dla Dzieci. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji literatury, animacji czytelnictwa, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej. Certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu, współpracownik kilkunastu Uniwersytetów Dzieci i Rodziców. Kierownik studiów podyplomowych z zakresu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej oraz kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii.

Dofinansowano w ramach projektu “Książkowe drogowskazy” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.