Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zapraszamy na nadchodzące spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki działających w bibliotece. Do klubów można dołączyć w każdej chwili, a omawianej książki nie trzeba kupować, wystarczy zgłosić się do moderatorki klubu.

 

1 lutego (czwartek), godz.12:00, Kostka, ul. Wybickiego 20 – spotkanie DKK dla dzieci: rozmowa o książce Justyny Bednarek pt. “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”
O książce z opisu wydawcy:
Czy nie zastanawiało Was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy jedną.

Przynajmniej w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek to pięknie zilustrowane przez Daniela de Latoura historie, które będą bawić i dzieci, i dorosłych. Skarpetki można czytać, odkładać i do nich wracać.

(moderatorka: Małgorzata Gwóźdź; tel. 55 625 60 95/96)

13 lutego (wtorek), godz. 12:00, Kostka, ul. Wybickiego 20 – spotkanie DKK dla dorosłych: rozmowa o książce Matt Haig pt. “Biblioteka o północy”
O książce z opisu wydawcy:
Mądra, przejmująca i podnosząca na duchu opowieść o żalu, nadziei i drugiej szansie.

Gdzieś poza krańcami wszechświata znajduje się biblioteka wypełniona niezliczoną liczbą książek, z których każda jest historią innej rzeczywistości. Wszyscy czasami zastanawiamy się, jak inaczej mogłoby wyglądać nasze życie, ale co wówczas, gdyby to naprawdę było możliwe? Co, gdybyśmy zyskali okazję wejścia do takiej biblioteki i przekonania się na własnej skórze, czy jakieś inne życie byłoby rzeczywiście bezwarunkowo lepsze?

Nora Seed staje w obliczu takiej właśnie szansy. Kiedy śmierć kota okazuje się ostatnią kroplą, która przepełnia czarę, postanawia rozstać się z tym światem i… trafia do Biblioteki o Północy. Otrzymuje możliwość nowego życia i dokonania innych niż dotąd wyborów – może wybrać inny kraj zamieszkania, uratować związek z narzeczonym, zrealizować marzenie o zostaniu glacjolożką. Każdy taki wybór to nowa przygoda, w trakcie której Nora musi odkryć, co tak naprawdę składa się na satysfakcjonujące życie. A przede wszystkim musi znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie: co sprawia, że ​​w ogóle warto żyć…

(moderatorki: Anna Romańczuk, Lidia Wojtkowiak; tel. 55 625 60 95/96)

15 lutego (czwartek), godz. 17:00, Kostka, ul. Wybickiego 20 – spotkanie DKK dla młodzieży: rozmowa o książce Neila deGrasse Tysona pt. “Listy od astrofizyka”
O książce z opisu wydawcy:
Neil deGrasse Tyson to astrofizyk, który przybliża szerokiej publiczności skomplikowane zawiłości nauki. Jest jej popularyzatorem. Jednocześnie piastuje stanowisko dyrektora Hayden Planetarium przy Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej na Manhattanie. Jego książka Listy do astrofizyka pozwoli Ci uzyskać informacje na wiele ciekawych tematów.

Szczególne dla książki Listy do astrofizyka jest to, że jej autor, Neil deGrasse Tyson odpowiada w niej na wiele pytań zadawanych mu nie tylko przez fanów, ale i sceptyków czy nawet antyfanów, którzy wielokrotnie go krytykowali.

Przeczytaj w jego publikacji o najdziwniejszych problemach, z jakimi zgłaszają się do niego czytelnicy. Czy wiesz, jak wykazać, że wróżka zębuszka nie istnieje? Czy gwiazdy zbudowane są z diamentu? Czy astrofizyka może okazać się przydatna przy pełnieniu policyjnej służby?

(moderatorka: Małgorzata Gwóźdź; tel. 55 625 60 95/96)

20 lutego (wtorek), godz. 16:30, Biblioteka Literacka, ul. św. Ducha 3-7 – spotkanie DKK dla dorosłych i rozmowa o książce Gary’ego Shteyngarta pt. “Nasi przyjaciele na wsi”
O książce z opisu wydawcy:
Gdy na początku pandemii Gary Shteyngart opuścił trawiony wirusem Nowy Jork, by wraz z grupą przyjaciół schronić się w swojej podmiejskiej daczy, poczuł, że ma historię do opowiedzenia. Nic sobie nie robiąc z apeli felietonistów, by poczekać z książkami o czasie zarazy, napisał rzecz zanurzoną we współczesności, która jednak wyrasta poza doraźność. „Nasi przyjaciele na wsi” to utrzymana w czechowskim duchu opowieść o rozpadzie świata, jaki znaliśmy, czego symptomy autor obserwuje we współczesnej Ameryce.

(moderatorka: Halina Samson; tel. 55 625 60 17)