Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W środę, 30 czerwca, o godz. 18:00 zapraszamy na dziedziniec Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z poetką Bogumiłą Salmonowicz poświęcone jej najnowszemu zbiorowi wierszy pt. „Między nami czerwienieją chwile”. Można przyjść boso albo w klapkach. Można w dowolnym obuwiu – najważniejsze, żeby z uśmiechem. Tym razem tylko offline! Korzystajmy z lata i tego, że można się spotkać na żywo.

btr

Czytam wiersze Bogny Salmonowicz „plecami”, jak kazał Eliot, i czuję przebiegające dreszcze. Współodczuwam drzazgi, ból, cierpienie, czasem widzę błysk nadziei i uśmiech. Celne słowa, ostre obrazy. Nie wiem, jak żyć, Bogno, nie wiem, ale Twoje słowa powodują, że i między nami „czerwienieją chwile”, i dają moc./Marta Fox

Bogumiła Salmonowicz – poetka, pedagog, terapeutka, wykładowczyni. Jest nagradzaną autorką tomów poetyckich: „BoSa” (2014), „Abrazje” (2016), „Femoglobina” (2017). Jak sama mówi: „Piszę, bo jestem; bo w moim życiu są ludzie i ich niepowtarzalne emocje, zakręty, epopeje, czarne dziury, happy endy…Bo dzięki pisaniu porządkuję siebie i odkrywam coraz to nowe mikro i makro przestrzenie. Jestem, więc piszę. Piszę więc jestem”. Jej wiersze znajdują się także w wielu zbiorowych tomach poetyckich. Mieszka w Elblągu. Najnowszy tomik autorki „Między nami czerwienieją chwile” ukazał się właśnie nakładem Oficyny Wydawniczej Tysiąclecia.

Rozmowę z autorką poprowadzi Aleksandra Buła.

W razie niepogody spotkanie odbędzie w sali „U św. Ducha”.

Zdj. z archiwum autorki.