Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W piątek, 26 sierpnia, o godz. 18:00 na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Arco van Ieperenem promujące jego debiutancką książkę pt. „Bliżej”. Wstęp wolny.

Rozmowę w ramach inicjatywy Pogotowie W@rsztatowe poprowadzi Dominika Lewicka-Klucznik.

Debiutancka książka poetycka Arco van Ieperena to pokłosie konkursu głównego 27. Głogowskich Konfrontacji Literackich. Na pierwszy tom autora związanego od lat zawodowo i twórczo z Elblągiem trzeba było trochę poczekać, ale warto było. W książce znajdują się teksty z różnych okresów, a wszystkie spina opowieść o kondycji współczesnego człowieka. Czy to pozytywny obraz? Przeczytaj, posłuchaj, przyjdź, zapytaj.

Arco van Ieperen pochodzi z Holandii. Urodził się w Goudzie. Studiował najpierw ekonomię w Hadze, a następnie filologię angielską w Gdańsku. Na co dzień jest lektorem języka angielskiego oraz wykładowcą ekonomii na uczelniach w Elblągu i Warszawie. Pisze wiersze po polsku, angielsku i niderlandzku, a także tłumaczy teksty literackie. Arco jest laureatem konkursów literackich. Publikuje w pismach oraz antologiach.

Opis za Pogotowie W@rsztatowe.

Fot. z archiwum autora.