Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zapraszamy do udziału w czterodniowym cyklu warsztatowym, w trakcie którego będzie można nauczyć się tworzenia podcastów/słuchowisk. Zajęcia poprowadzi Maciej Olewniczak. Obowiązują zapisy poprzez formularz. Ilość miejsc jest ograniczona.

Warsztaty odbędą się w terminie 25-28 września 2023 r., o godz. 16:15 (sala im. S. Gierszewskiego Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7). Zapraszamy osoby w wieku 12-112 lat.

Podczas warsztatów poznasz tajniki nagrania własnego podcastu/słuchowiska. Nauczysz się:
– jak wykorzystać sprzęt do rejestracji dźwięków zarówno ten profesjonalny jak i ten, który nosisz zazwyczaj przy sobie – smartfon;
– podstawowej edycji dźwiękowej;
– jak opowiedzieć swoją historię dźwiękami.
Na koniec stworzysz swój własny podcast/słuchowisko.

O prowadzącym:
Maciej Olewniczak – kurator wystaw interdyscyplinarnych, pracownik Centrum Sztuki Galeria El. Artysta, producent muzyki elektronicznej, kreator kultury, realizator dźwięku. Realizuje programy warsztatów i wydarzeń muzycznych/dźwiękowych oraz organizuje wystawy problemowe z zakresu sztuk wizualnych. Od 2014 pomysłodawca, kurator międzynarodowego festiwalu sztuki dźwiękowej WYDŹWIĘKI/RESONACES. Kurator działań Baltic Sounds Good w ramach programu Południowy Bałtyk – ART LINE – flagowego projektu kulturalnego Unii Europejskiej w 2013 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji festiwali, warsztatów w nagłaśnianiu i realizacji imprez muzycznych. Laureat stypendium kulturalnego Prezydenta Miasta Elbląga w 2019, 2021 i 2022. Twórca projektu Żuławy grającego muzykę IDM, elektronikę z domieszką ambientu. Żuławy eksplorują sonosferę za pomocą syntezatorów i małych instrumentów akustycznych.

Formularz do zapisów.

Osoby zakwalifikowane na warsztaty zostaną poinformowane e-mailem.

Więcej informacji: Dział Komunikacji Społecznej Biblioteki Elbląskiej, tel.: 55 625 60 13

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Rusz książką! Kampania promująca czytelnictwo” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.