Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zapraszamy na koncert fortepianowy w wykonaniu węgierskiego duetu AlisAdam Piano Duo. W programie m.in. Chopin, Liszt i Paderewski. 22 października (sobota), godz. 17:00, sala “U św. Ducha”. Wstęp wolny. 

AlisAdam Piano Duo, czyli Alisa Baráz i Ádám Baráz – to duet fortepianowy, który powstał w Budapeszcie we wrześniu 2016 roku. Ich szeroki repertuar obejmuje dzieła klasyczne, kompozycje romantyczne, aż po muzykę współczesną.
 
Na koncert w Bibliotece Elbląskiej złożą się następujące utwory:
Ferenc Liszt: Szózat i hymn węgierski S.486
Ádám Baráz: Lachrymae
Fryderyk Chopin: Wariacje D-dur na temat pieśni T. Moore’a
Ferenc Liszt: Orphée S.98
Jan Ignacy Paderewski: Album Tatrzańskie Op.12
Ádám Baráz: Távoli utazások
Ferenc Liszt: Les préludes S.97
 
O muzykach:
Alisa Baráz
Urodziła się w Kobe (Japonia), grę na fortepianie rozpoczęła w wieku czterech lat. Studiowała w Nishinomiya High School w Hyogo, a następnie kontynuowała studia muzyczne w Kawaike Tsuneko, Kawaike Tomoyo, Sato Yumiko i Okada Masaru na wydziale muzycznym Kobe College. W tym okresie zdobyła kilka nagród muzycznych. Po uzyskaniu dyplomu została stypendystką na wiedeńskim Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien), a następnie ukończyła Akademię Muzyczną im. Franciszka Liszta, gdzie jej wykładowcami byli Sándor Falvai i Imre Hargitai. W 2012 roku zdobyła I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Euterpe we Włoszech. Obecnie jest niezależną pianistką, a także akompaniatorką do prób baletowych w Węgierskiej Akademii Tańca.
Ádám Baráz
Urodził się w Balassagyarmat. Niezależny kompozytor, pianista/akompaniator w Konserwatorium Wiedeńskim w Wiedniu, nauczyciel muzyki w Akademii Sztuk Pięknych THÉBA w Budapeszcie i na Słowacji, nauczyciel gry na fortepianie w Ipolybalog Art School. Ma na swoim koncie ponad 160 zrealizowanych kompozycji: solowych, kameralnych, wokalnych i orkiestrowych. W ostatnich latach dał wiele koncertów w Europie (Węgry, Słowacja, Włochy, Polska itd.), w tym własne kompozycje i mniej znane utwory muzyczne. W 2012 roku grał w Japonii muzykę Bartóka, Chopina i własne utwory. W 2013 roku przeprowadził badania muzyki ludowej w Tajlandii. W jego rodzinnym mieście każdego lata odbywa się Międzynarodowy Obóz Muzyczny i Festiwal Sztuki. Jego utwory orkiestrowe były grane co roku podczas Wieczoru Orkiestrowego tego wydarzenia. 29 lipca 2017 r. miał prawykonanie Concertino na fortepian i orkiestrę. Solo na fortepianie zagrała Alisa Yajima
 
Współorganizatorem koncertu jest Konsulat Generalny Węgier w Gdańsku. Koncert odbywa się z okazji Święta Narodowego Węgier.